Több, mint 10 éve ügyfeleink szolgálatában
A 3dtour.eu-t 2008-ban alapítottuk Budapesten, annak érdekében, hogy forradalmasítsuk a virtuális séták világát és saját fejlesztésű szoftverünk segítségével képesek legyünk nagy méretű, tartalomban gazdag kulturális, műemléki projektek elkészítésére is. Régebbi munkáink Flashben készültek, de 2020-tól kezdve már csak HTML5-öt használunk. Mi vagyunk az egyedüli virtuális sétákat készítő vállalkozás, amelyik UNESCO-díjjal rendelkezik.
Erdőjárók Kalauza
A Kazincy Múzeum kiállítása a zempléni élővilágot mutatja be. A tárlat négy terme egy mai modern lakás beosztását követi.
Gyulafehérvári érseki székesegyház
A Teleki László Alapítvány elkötelezett a magyar vonatkozású műemlékek kutatása és helyreállítása iránt, azért, hogy felkutassa a kelet- és közép-európai társadalmak helyzetét, különös tekintettel a Kárpát-medencében élő etnikai, nyelvi illetve vallási kisebbségekre. Egy nagy méretű virtuális sétát készítettünk a legjelentősebb egyházi projektjókről, a gyulafehérvári érseki székesegyház régészeti feltárásáról és a templom helyreállításáról.
Határon túli templomok megmentése
A Teleki László Alapítvány elkötelezett a magyar vonatkozású műemlékek kutatása és helyreállítása iránt, azért, hogy felkutassa a kelet- és közép-európai társadalmak helyzetét, különös tekintettel a Kárpát-medencében élő etnikai, nyelvi illetve vallási kisebbségekre. Összesen 12 templomot mutattunk be virtuális séta segítségével, részletesen dokumentálva azt a hatalmas erőfeszítést, amit az épített örökség megmentése érdekében kifejtenek.
Újhely és a Nagy Háború
Az Újhely és a Nagy Háború a korabeli város bejárására invitál minket. Az installáció megjeleníti a téma szempontjából kulcsszereppel bíró épületeket, helyszíneket: A Honvéd Laktanya, a vasútállomás, a Központi Kávéház, a harctéri betegmegfigyelő állomás, az Erzsébet Közkórház, a dohánygyári Vöröskeresztes Kórház, s a Hősök Temetője mind-mind jelentősek voltak a város – és az ország – háborús mindennapjaiban. Hirdetőoszlopokon olvashatunk kiáltványokat, felfedezhetünk elrejtett relikviákat, egy helyi fotós lencséjén keresztül szemlélhetjük a világot, küldhetünk képeslapot a vasútállomásról, beülhetünk egy kávéra a kávéházba, vagy éppen belehallgathatunk a kórházak napi feladatainak intézése ügyében folyó diskurzusba.
Egy eltűnt vár nyomában
2007-ben kezdődött meg az a nagyszabású régészeti kutatási program, melynek célja a teljesen elpusztult újhelyi vár maradványainak feltárása. A pusztán írott forrásokból ismert, tatárjárást követően felépült, s az 1540-es években romba dőlt jelentős alapterületű vár ásatása jelenleg is zajlik. A vár törmelékéből napvilágra hozott változatos összetételű leletanyag tágabb kontextusba helyezve idézi meg a középkor világát. Az évről-évre mind jobban kibontakozó falmaradványok, előkerülő leletek mozaikkockáiból szemünk előtt tárul fel a korábban a feledés homályába merült zempléni vár. A megújult kiállítás az utóbbi évek eredményeit tárja elénk.
Margat (Al-Marqab) vára
Magyar régészek a szíriai Margat keresztes kori várában az egykori kápolnában értékes freskókat fedeztek fel. A freskók a pokolbeli szenvedést jelenítik meg, és ebben a témakörben a legnagyobb egybefüggő közel-keleti freskóciklust alkotják. A feladatunk a freskók és a feltárási, illetve helyreállítási munkálatok dokumentálása volt 2010-ben és 2011-ben. A végtermék, a margati vár 360°-os virtuális séta végül 2012-ben került befejezésre.
Bakócz-kápolna
A Bakócz-kápolna reneszánsz egyházi építészetünk kiemelkedő emléke. A virtuális sétában részletesen bemutatjuk a kápolna építéstörténetét, kapcsolatát a régi székesegyházzal a 18.-19. századból származó felmérési rajzok segítségével. A kutatástörténeti részben pedig összehasonlítjuk a kápolna eredeti külső kialakítását, tájolását és a főoltár elhelyezését a mai állapotokkal.